Konference generálních prokurátorů států Evropské unie

Datum akce: 27. 5. 2009 – 29. 5. 2009 

Konference generálních prokurátorů států Evropské unie 

Generální prokurátoři Evropské unie v počtu cca 80 osob budou pokračovat v agendě nastolené na podzimní konferenci za francouzského předsednictví. Shromáždění pořádá Nejvyšší státní zastupitelství v hotelu Ambassador.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Konference:
Konference generálních prokurátorů Evropské unie se uskuteční ve dnech 27. – 29. května 2009 v Praze. Delegáti si hradí náklady na dopravu.

Jednání budou probíhat v hotelu Ambassador. Jednacími jazyky konference jsou Český, Anglický a Francouzský jazyk. Simultánní překlad je zajištěn.

Hotel Ambassador – Zlatá husa
Václavské náměstí 5
110 00 Praha
Website: http://www.ambassador.cz/

Ubytování:
Ubytování je zajištěno v hotelu Ambassador. Nejvyšší státní zastupitelství hradí ubytování  pro 2 zástupce z jednotlivých národních delegaci po 2 noci (27. – 29. květen 2009). Veškeré případné další náklady zahrnující, room service, mini bar, telefonní hovory, parkování atd. budou hrazeny jednotlivými delegáty na hotelové recepci.

Více informací o ubytování naleznete zde:
Hotel Ambassador – Zlatá husa
Václavské náměstí 5
110 00 Praha
Website: http://www.ambassador.cz/

Organizátoři dále zajišťují občerstvení v přestávkách na kávu a dne 28. května oběd pro všechny účastníky konference.

Hotel Ambassador – Zlatá Husa je umístěn v historickém a kulturním centru Prahy na Václavském náměstí. Václavské náměstí je pražské obchodní a kulturní centrum, je 682 m dlouhým a 60 m širokým bulvárem, který vede od Národního muzea k Můstku. Tvoří znamenitou kombinaci historických budov a moderních obchodních center. V těsné blízkosti hotelu se nachází několik divadel, muzeí, významných bank, obchodních domů, velké množství kaváren, restaurací a klubů. Veškeré historické památky Prahy jsou v pěší dostupnosti. Stanice metra Můstek 50m, letiště Praha Ruzyně 11 km, Hlavní nádraží 1 km, Pražský hrad 2 km, Staroměstské náměstí 300 m, Národní muzeum 700m, Kongresové centrum Praha 2 km.

Vážení účastnící konference jsou zváni na uvítací recepci, kterou pořádá 27. května večer Nejvyšší státní zástupkyně v hotelu Ambassador a 28. května jsou srdečně zváni na recepci pořádanou ministrem spravedlnosti České republiky.

Organizátoři si Vás dovolují dále pozvat na prohlídku historického centra Prahy a na prohlídku hradu Karlštejn. Pokud máte zájem o tento doprovodný program konference prosím označte Vámi vybranou možnost v registračním formuláři.

Jak se dostat z letiště na konferenci:
Z letiště Ruzyně  do centra Prahy se můžete dostat různými dopravními prostředky, například taxi, autobus nebo si pronajmout auto. V případě, že si auto pronajmete či budete na konferenci cestovat autem, Vás žádáme o vyznačení této možnosti v registračním formuláři z důvodů rezervování parkovacích míst.

O České republice:
http://www.czechrepublic.cz/

Měna:
V České republice je oficiální měna česká koruna (CZK). Většina kreditních karet je akceptována v obchodech a restauracích.

Pro Vaši informaci, oficiální kurz koruny na začátku března 2009 byl
1 EUR = 26 CZK

Registrace:
Oficiální webové stránky Konference generálních prokurátorů států Evropské unie jsou:
www.prosecutors-eu2009.cz
Zde se můžete zaregistrovat. Oficiální termín registrace končí dne 20. dubna 2009.

V případě jakýkoliv Vašich dotazů, prosím neváhejte a obracejte se na Mgr. Sandru Švecovou Prouzovou:

Mgr. Sandra SVECOVA-PROUZOVA
Phone: +420 542 512 232
Fax: +420 542 219 621
Email: svecova-prouzova@nsz.brn.justice.cz